Sex robí človeka inteligentnejšieho?

Pridané: 21.1.2014 20:45:00 Počet zobrazení: 1392

21 Január 2014

"Blbý šuká dobre," hovorí jeden. Ale čo v prípade, že sexuálna aktivita prispieva k múdrosti? Pri pohľade na fakty z nového výskumu na tému "Sex ho robí šikovnejšieho" by toto tvrdenie malo niektoré dodatky.

V Marylande a Južnej Kórei experimenty boli vykonávané na párení myši a potkanov, ktoré teraz ukazujú dôkaz, že sexuálne aktivity zlepšujú duševnú výkonnosť. Tak, podľa štúdie, ďalšie neuróny sú tvorené (neurogenezi), konkrétne v štruktúre mozgu, ktoré prospievajú hipokampu (centrálnej spínacej stanice v limbického systému), dlhodobá pamäť. Spozorovala to univerzita v Marylande v strednom veku potkanov, zlepšila kognitívne funkcie mozgu. Na zvieratách v Soule (Kórea), bolo zistené, že sex by mohol zmierniť škodlivé účinky: nezdravý stres a zlepšuje pamäťové deficity  celého mozgu. Výkon mozgu, sa zvyšuje s častejším sexom. Môže to doplniť vyhlásenie: Hlúpy šuká dobre - a potom je i múdrejší. ;)
Pozitívne zmeny bohužiaľ stagnujú, akonáhle zvieratá skončia s ich sexuálnou aktivitou. Je to len krátkodobé cvičenie?   Iní výskumníci argumentujú, že len mentálny tréning zapríčiný trvajúci účinok. Ale tu sa názori veľmi líšia.

Hmm, čo sme sa dozvedeli z nových poznatkov výskumu? Mali by sme zvýšiť frekvenciu sexu? Iba matracový šport, potom mozog? Alebo by sme mali čoskoro zaviesť lekcie do spálne, pre zvýšenie mozgovej aktivity? Musíme ešte čakať na nové zaujímavé výsledky v sexuálnej oblasti v budúcnosti ......


 

 

 

Kontakt:

Lussy

Maloboršanská 98

90050 Hrubá Borša

SLOVAKIA

 

0915 732 190

Po-Pia

9:00-16:00

obchod@lussy.sk

Jazierková technika

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie a ako zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov